Arno Kalbus - trummiõppe juhendaja

Arno lõpetas 2000. a Tallinna Pedagoogilise Seminari sotsiaalpedagoogika erialal ning nii õpingute ajal kui ka mõnda aega pärast kooli lõpetamist töötas Tallinna Psühhiaatriahaigla lasteosakonnas tegevusjuhendajana. Sellele järgnes 10 aastat tööd Universaal Universumi kaupluses, kus nakatus terveks eluks huviga eri maade muusikainstrumentide ja -traditsioonide vastu. Alates sellest ajast on Arno pidevalt tegutsenud vabakutselise muusikuna, mängides löökpille erinevates ansamblites ja projektides. Arno eriline armastus kuulub India klassikalisele muusikale, mida on käinud õppimas nii Indias kui Nepaalis, tema instrumendiks on tabla. Selle sügava ja põneva muusikatraditsiooni õppimine on andnud huvitavaid koostöövõimalusi erinevate eesti muusikutega, sealhulgas Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Villu Veski, Siiri Sisask, Kadi Uibo, Krista Citra Joonas, Chalice, Tõnis Leemets jne, kuid samas on tabla mänguoskus andnud võimaluse saata ka Eestit külastanud India klassikalise muusika meistreid.
Lisaks trummide mängimisele on Arno aastaid olnud inspireeritud ka trummide ehitamisest, renoveerimisest ja parandamisest. Trummimeistrina on Arno Eestis eelkõige tuntud kui raamtrummi tüüpi shamaanitrummide valmistaja. Kuid samas on erinevate aasia päraste trummide valmistamine andnud ka võimaluse töötada lastega - viimased 5 aastat on Arno õpetanud India päritolu nagara trumme Keila Waldorf koolis ning viimane aasta juhendanud trummiringi Tallinna Hilariuse koolis.
Alates 2017. a töötab Arno Käo Tugikeskuses muusikalise tegevuse juhendajana kombineerides pillimänguoskust ja -kogemust, pillide ehitamise oskust ning sotsiaalpedagoogikat. Oma tegevustes sealsete noortega, kasutab ta peamiselt erinevaid löökpille, kohandades neid vastavalt kliendi vaimsele ja füüsilisele võimekusele. Arno eesmärk on kaasata ka kõige sügavama puudega noori osalema muusikalisse tegevusse.
Olles inspireeritud Käo tugikeskuse tööst, läbis Arno 2019/2020 muusikateraapia I astme väljaõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 

Arno viib läbi trummiringi, mis on suunatud lastele ja noortele, kelle raskuseks on liigne aktiivsus, eneseväljendus ja -julgus aga ka tugevate tunnetega hakkama saamine.