Laste jooga ja mind-fulness

Lastele mõeldud jooga sisaldab poose tugevuse, paindlikkuse ja koordinatsiooni suurendamiseks.
Lapsed veedavad suurema osa ajast kodutööde ja kooliga seotud tegevuste vahel. Mängimiseks on vähe aega või siis ei olegi lapsel välja kujunenud oskust olla niisama, mängida, puhata, lõõgastuda. Sageli väljendub sisemine rahutus sümptomaatikana - keskendumisraskused, unetus, depressiivsus, üksindus. Lapsed seisavad silmitsi pideva stimulatsiooniga, akadeemilise ja eakaaslaste survega, enda ebakindluse ja hirmudega. Jooga aitab lastel selle keskkonnaga toime tulla. 

Jooga mõjud
Arendab teadlikkust kehast, vaimust ja hingamisest.
Aitab lapse ekslevat meelt rahustada, suurendada tähelepanu- ja keskendumisvõimet.
Suurendab fantaasiat ja loovust
Leevendab vaimset ja füüsilist väsimust. Tõstab energiataset ja pakub ka sügavat lõõgastust
Aitab ületada negatiivseid emotsioone, nagu hirm ja viha
Soodustab positiivset minapilti ja suurendab enesekindlust
Suurendab hingamist ja kopsumahtu
Harjutab, tugevdab ja pikendab keha erinevaid lihaseid.
Julgustab tervislikke toiduharjumusi. Toetab seeläbi vanemaid, kes peavad toime tulema valivate sööjate ja rämpstoidusõltuvusega
Vähendab ekraanisõltuvust

Mind-fulness
Mindfulness ehk teadvelolek on tehnika, mis rõhutab praegusele hetkele tähelepanu pööramist aktsepteerival, hinnanguteta viisil. Seeläbi vähendab teadveloleku arendamine ärevust ning suurendab rahu- ja tasakaalu tunnet. 

Teadveloleku praktikad sobivad lastele hästi -  õpetades lapsi märkama ennast, enda sees ja enda ümber toimuvat, õpivad nad harjumuse olla rahumeelne, lahke ja aktsepteeriv. Osa põhjusest, miks tähelepanelikkus on laste jaoks nii tõhus, saab seletada aju arenguga. Meie aju areneb kogu elu pidevalt, kuid lapsepõlves on aju areng intensiivsem. Otsmikusagara, mis kontrollib meie käitumist, reaktsiooni, emotsioonide kontrolli kujuneb samuti alates lapsepõlvest kuni noorukiea lõpuni. Mindfulness aga arendab just otsmikusagaras kontrollitavaid oskusi nagu keskendumine ja kognitiivne kontroll, mistõttu mõjutatakse selle kaudu ka eneseregulatsiooni, otsustusvõimet ja kannatlikkust.