Pereteraapia on psühholoogilise nõustamise (psühhoteraapia) tüüp, mis aitab pereliikmetel parandada suhtlemist ja lahendada konflikte.
Me kõik alustame oma elu perekonnas. Perekond, kuhu me sünnime, mõjutab meie elu kõiki aspekte - alates esimestest hetkedest kuni viimseini. Meie pere mõjutab nii heas kui halvas olukorras seda, kes me oleme ja kelleks me muutume. Õpime oma sõnavara, harjumusi, kombeid ja rituaale ning seda, kuidas ümbritsevat maailma vaadata ja jälgida. Nendest esimestest olulistest suhetest õpime ka seda, kuidas armastada ja kuidas teistega suhelda.

Kui oleme sündinud tervislikku peresse, kus on terved suhted, õpime tõenäoliselt tervislikke suhteid hoidma. Kui oleme sündinud düsfunktsionaalsesse perekonda, kus ei osata omavahelise kontakti eest hoolt kanda, kogema ka enda täiskasvanuelus raskusi suhetes teistega. Sellisesse perekonda sündimine on kindlasti ebaõnn, kui selline olukord ei ole muutumatu. Peaaegu kõik pered tegelevad ühel või teisel ajal mingisuguste düsfunktsioonidega, kuid enamik peresid säilitab või taastab terviklikkuse ja õnne tunde.

Arendada ja säilitada tervet ja toimivat perekonda
Pereteraapia võimaldab pereliikmetel väljendada oma raskeid tundeid turvalises keskkonnas, õppida tundma teiste pereliikmete kogemusi ja arusaamasid, saada teadlikuks teiste vajadustest, leida peres olemasolevaid ressursse ning seeläbi luua muutus oma suhetes ja elus tervikuna. Pereteraapia sobib nii kriisisituatsioonis kui ka pikemaajaliselt väljakujunenud probleemide lahendamisel.