Soovahetusega toimetulek

Sugu vahetada soovivate inimeste arv Eesti kasvab. Enamasti on tegemist noortega, kuigi Eesti on  ka vanemaeaalisi selle protsessi läbi teinud.

Noorele endale on eneses otsuse tegemine seotud keeruka psühholoogilise protsessiga. Kõigi jaoks on see ainulaadne ja esmane kogemus. Kellegi teise kogemus - kuidas protsessi alustada, millised on nõuded ja tingimused, kuidas iseendaga toime tulla, kuidas rääkida oma soovist ja otsusest sõpradele, vanematele... küsimusi, mida see protsess tõstatab on palju ning vastuseid vähe.

Protsess ei ole lihtne ka vanematele, kelle laps sugu vahetada soovib. Segadus endas, millele lisanduvad tugevad tunded lähedaste, tuttavate, töökaaslaste osas, muudavad protsessi emotsionaalselt sageli äärmiselt raskeks. On üsna harv, kui lapsevanemal on kõrval teine täiskasvanu, kes on protsessi läbi teinud ning oskab toetada, nõu anda. Normaliseerida, et kõik vanema tunded on õiged ja lubatud.

Meie keskuses on olemas kogemus, mida teiega jagame - nii vanemana, kelle laps on sugu vahetanud ning ka noore inimesena, kes on sugu vahetanud. Toetame mõlemat osapoolt